Bawaria Motors Warszawa

CARBON Park BMW czyli pasja do miniatur BMW

Niezwykła wystawa już 1.03. Tylko w Bawaria Motors Warszawa.

Świat Łukasza Łotoszyńskiego od kilku lat najlepiej prezentuje się w skali 1:18. Niezwykła miłość do marki BMW, radość, młodość i PASJA – tylko takie słowa przychodzą nam, pracownikom Bawaria Motors Warszawa, na myśl kiedy rozmawiamy o Łukaszu.

Trudno wybrać, który jest piękniejszy. Każdy ma swoją osobistą historię – historię pisaną oczami pasjonata. Wszystkie razem tworzą niezwykłą całość, pokazują jak cudownym światem jest kolekcjonerstwo, a jednocześnie jak wspaniała jest historia marki BMW. Patrząc jednocześnie na kilka modeli z ostatnich kilkunastu lat i porównując je do tych najnowszych, widzimy jak na dłoni jak zmieniają się trendy w projektowaniu samochodów. W dobijającej do 100szt kolekcji Łukasza świat BMW fascynuje jeszcze bardziej….

Już 1.03 zapraszamy na pierwszą odsłonę kolekcji Łukasza. W godzinach 10-16 na terenie salonu Bawaria Motors Warszawa słowo „miniatura BMW” nabierze nowego znaczenia. Zapraszamy!

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany czy warto nas odwiedzić przeczytaj jak o swojej pasji pisze sam kolekcjoner Łukasz Łotoszyński:

Modele aut zbieram od najmłodszych lat. Początkowo na swoich półkach miałem to, co znalazło się u mnie w formie prezentu i zarazem było łatwo dostępne w sklepach z zabawkami. Z czasem stwierdziłem, że jakość zabawek od firm takich jak Bburago czy Maisto mi nie wystarcza. Internet stał się powszechny a więc w poszukiwaniu kolejnych modeli użyłem tego wynalazku. Po paru chwilach okazało się, że istnieje sporo firm, które zajmują się omawianą tematyką. Wybór modeli był na tyle duży, że zdarzały się modele aut, o których w rzeczywistości nie miałem pojęcia. Wchodząc w wiek nastoletni zebrałem odpowiednią kwotę na mój pierwszy model z wyższej półki. Po wyjęciu modelu z pudła ilość detali jaką zastałem była dla mnie szokująca. Od razu wiedziałem, że kolejne modele nie będą kupowane na ilość, tylko na jakość.

Po upływie roku miałem już zapełnioną jedną półkę wymarzonymi modelami, jednak coraz większe obeznanie w temacie sprowadziło mnie do tego, że nie dam rady zakupić wszystkich modeli aut, które mi się podobają. Zdecydowałem się wówczas na obranie profilu kolekcji i sprzedaży części kolekcji, która nie będzie pasować tematycznie. Wybór profilu ze względu na zamiłowanie do marki oraz rodzinne wspomnienia był oczywisty. Padło początkowo na auta z logiem BMW. W ten sposób pod koniec 2008 roku moja kolekcja była ukierunkowana i w prawie niezmienionej formie zwiększa się do dziś. Została rozszerzona o markę MINI oraz Rolls-Royce. Pod koniec 2011 roku pozwoliłem sobie nazwać moją kolekcję: CARBON Park BMW. Nazwa ta wzięła się z połączenia mojej internetowej ksywki oraz dopełnienia nazwy niektórych salonów BMW na świecie.

W międzyczasie dołączyłem do klubów o tematyce Diecast, w których mogłem zdobyć wiedzę, znaleźć ciekawe oferty oraz poznać ludzi, z którymi spotykam się na wspólne sesje fotograficzne modeli.

Niestety w Polsce temat modeli w skali 1:18 jest bardzo słabo znany ze względu na ich słabą dostępność w naszym kraju. Obecne modele można znaleźć u dealerów samochodowych czy w pojedynczych sklepach internetowych jednak zakup starszego auta skutkuje wieloma poszukiwaniami na zagranicznych serwisach aukcyjnych czy w prywatnych kolekcjach. Mimo to jest parę osób w Polsce, które posiadają kolekcję, których nikt by się nie powstydził na arenie międzynarodowej.

Moja kolekcja liczy ok 90 modeli w skali 1:18 co jest bardzo dobrym wynikiem i czego ludzie chwalą i gratulują również poza granicami naszego państwa. Znam jednak parę osób, które mogą pochwalić się kolekcjami liczącymi setki modeli. Rzadko, kiedy zdarza się, aby były one uprofilowane na jedną markę. Zazwyczaj takie potężne zbiory zawierają modele aut np. włoskich lub ze znanego wyścigu LeMans. Niemniej potrafię wymienić na palcach kolekcjonerów BMW w Polsce, którzy posiadają kolekcje większe ode mnie. Jest to oczywiście kwestia możliwości, ile kto może przeznaczyć funduszy oraz miejsca na to hobby.

Osobiście ze względu na mój wiek (18 lat – dopisek BM) jestem bardzo dumny ze swojej kolekcji. Po 5 latach szukania wymarzonych modeli BMW po całym świecie jestem w stanie odtworzyć spory zarys historii marki w skali 1:18.

Dodamy tylko, że Łukasz oprócz powiększania kolekcji zajmuje się też fotografią. Zobaczcie sami. Uwierzycie, że to naprawdę tylko miniaturki?

Chcesz konkurować z Łukaszem? Zapraszamy na zakupy: http://e-bmwshop.pl/category/miniatury

Kontakt

Umów się na wizytę

--:
* - pole obowiązkowe